Koronawirus

W czasie trwania epidemii koronawirusa wprowadzone zostają następujące zasady funkcjonowania Biblioteki IHN PAN:

 • Biblioteka obsługuje w trybie stacjonarnym wyłącznie Pracowników i Współpracowników Instytutu Historii Nauki PAN. Pozostałe zainteresowane osoby są obsługiwane jedynie w trybie zdalnym (drogą mailową i telefoniczną).
 • W pomieszczeniach Biblioteki może przebywać jednocześnie jedna osoba (nie licząc personelu Biblioteki).
 • Odwiedzający muszą obowiązkowo zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce udostępnionym przed wejściem płynem dezynfekcyjnym.
 • Lektorium pozostaje zamknięte dla Czytelników. Możliwe jest jedynie wypożyczanie i oddawanie wypożyczonych materiałów bibliotecznych.
 • Katalog kartkowy Biblioteki IHN jest do odwołania wyłączony z użytkowania przez Czytelników. Obsługują go wyłącznie pracownicy Biblioteki IHN. Informacji o księgozbiorze należy szukać w stale rozbudowywanym katalogu online (https://ihnpan.biblioteki.pl). W przypadku braku informacji o interesującym Państwa dokumencie należy przesłać zapytanie drogą mailową (biblioteka@ihnpan.pl) – sprawdzimy dla Państwa dostępność w katalogu kartkowym.
 • W związku z pracą zdalną i dyżurami stacjonarnymi odbywającymi się w siedzibie IHN dwa razy w tygodniu, wprowadzone zostają następujące okresy udzielania odpowiedzi na zapytania mailowe dotyczące dostępności materiałów w Bibliotece IHN:
  1. Na pytania przesłane od poniedziałku od godziny 12:30 do czwartku do godziny 12:30 odpowiedź zostanie przysłana najpóźniej w czwartek,
  2. Na pytania przesłane od czwartku od godziny 12:30 do poniedziałku do godziny 12:30 odpowiedź zostanie przysłana najpóźniej w poniedziałek.
 • Gorąco zachęcamy Państwa do wcześniejszego uprzedzania o zamiarze odwiedzenia Biblioteki (drogą mailową lub telefoniczną) wraz z krótkim przedstawieniem sprawy – pozwoli to na usprawnienie i przyspieszenie obsługi.

Usługi wyłącznie dla Pracowników IHN:

 • W dalszym ciągu istnieje możliwość zamawiania materiałów drogą wypożyczeń międzybibliotecznych. Tu jednak sytuacja jest dynamiczna i wiele zależy od zasad działania przyjętych przez biblioteki współpracujące z nami.
 • W przypadku, gdyby potrzebowali Państwo skorzystać z niewielkich fragmentów tekstu (do 50 stron) istnieje możliwość zamówienia skanów/fotografii drogą mailową. Skany materiałów z zasobów Biblioteki IHN wykonywać będziemy nieodpłatnie w dniach dyżurów stacjonarnych. Jednocześnie informujemy, że jeśli zajdzie potrzeba zamówienia skanów z innych bibliotek może wystąpić konieczność poniesienia opłaty za wykonaną usługę. W takim przypadku zostaną Państwo o tym poinformowani i poproszeni o zapewnienie finansowania przedsięwzięcia (z funduszy grantowych, projektowych lub prywatnych).

Arrow Button Wróć

Polityka prywatności Więcej or ZAMKNIJ KOMUNIKAT